Web development

Obrazek użytkownika henk

W zeszły piątek 21 sierpnia zorganizowaliśmy bezpłatne szkolenia z tworzenia aplikacji internetowych z pomocą CMS Drupal w wersji 8.

Obrazek użytkownika jsobiecki

W poprzedniej części tego mini-cyklu opisałem narzędzie oraz ideę, jaka za nim stoi. W tej części zaprezentuję podstawy pracy z obrazami i kontenerami, podstawowymi cegiełkami pracy z Dockerem. Pokażę jak uruchomić przykładową aplikację, oraz podstawowe operacje, na które pozwala nam nasz interfejs.

Obrazek użytkownika jsobiecki

Jednym z pożądanych funkcji edytora kodu jest inteligentne, kontekstowe podpowiadanie składni kodu użytkownika. Zalety są powszechnie znane – nie trzeba wkuwać na pamięć listy metod, funkcji czy też całej dokumentacji bibliotek, z których korzystamy.

Często spotykałem się z opinią, że tego typu funkcje dostępne są tylko w dużych środowiskach IDE, a przydatność tej funkcji jest na tyle ważna, że dyskwalifikuje użycie bardziej tradycyjnych edytorów (np. ViM) do poważnej pracy programistycznej. W tym wpisie pokażę że można mieć tą funkcję także w lekkich edytorach

Obrazek użytkownika jsobiecki

Jestem fanem popularnej w systemach UNIX-owych filozofii, głoszącej że lepiej tworzyć narzędzia rozwiązujące pojedynczy problem w dobry sposób, niż narzędzia służące do rozwiązywania wielu problemów (nie koniecznie optymalnie). Dzięki różnym mechanizmom (np. unix pipes), narzędzia można łączyć ze ze sobą, tak by realizować bardziej skomplikowane zadania.

Subskrybuj Web development